На прийомі у лікаря:
Висока якість
Використовуємо сучасне ендоскопічне обладнання оснащене оптикою високої візуалізації з використання профільного високотехнологічного інструментарію та мікроскопа преміум-класу.
Індивідуальний підхід
Завжди шукаємо максимально правильний і зручний для Вас варіант рішення Вашої проблеми, тому що як ніхто розуміємо Вас і Ваші страхи.
Ергономічність
Додаткові обстеження, аналізи, можна провести на місці без додаткових витрат часу.
Мультимовна підтримка
Зрозуміємо Вашу проблему на чотирьох язиках: англійській, російській, українській, арабській.
Head and neck surgery
Вузько спеціалізуємось на наданні медичної консервативної та хірургічної допомоги пацієнтам із захворюваннями вуха, горла, носа, гортані, а також суміжних анатомічних областей.
Інноваційні технології
Найвищий рівень професіоналізму і надсучасні методики безпечного і ефективного лікування без операції. Всі лікарі мають Вищу медичну освіта і багаторічний досвід роботи та щорічно проходять стажування в провідних інститутах та клініках зарубіжжя.
Мобільність
Виїзд лікаря додому в зручний для Вас час та можливість отримати якісну он-лайн консультацію.
Поширені запитання та рекомендації
Коли краще оперуватися?
Які пори року найкращі для проведення операції ?

В нашому регіоні немає такої спеки та морозів, щоб обмежувати оперативну активність. Однак сезонна епідобстановка (епідемія грипу або Covid-19, наприклад, може повністю припинити всі планові операції). Важливіше, щоб пацієнт на момент операції був максимально здоровий. Важливо пам'ятати, що запальні захворювання можуть звести нанівець всі зусилля хірурга.

Для жінок - сприятливий час для операції залежить від фази менструального циклу. Операція можлива з дня закінчення менструальної кровотечі до дня овуляції. В цей термін краще проходить загоєння, найменша кровоточивість і набряклість після операції.

Чоловіки можуть обирати будь-який вільний день для операції і записуватися за 1.5 - 2 тижні наперед. Різні оперативні втручання потребують різного перебування в стаціонарі під наглядом медперсоналу, але зазвичай це від 1 до 3 днів.
Рекомендації під час реабілітації та відновного періоду після ринопластики
Реабілітаційний період після ринопластики, як правило, переноситься пацієнтами легко.
Термін післяопераційного періоду залежить від якості і специфіки проведеної операції, особливостей організму і віку пацієнта, правильності догляду. В якості профілактики запалень і розвитку побічних ефектів призначають антибіотики і знеболюючі препарати.

Протягом 10 днів після операції, слід носити гіпсову пов'язку, яка сприяє правильному формуванню форми носа і зрощенню тканин, захищає від випадкових ударів і травм, необережних рухів під час сну.

Для зниження набряку і гематом призначають спеціальні препарати зовнішнього застосування, які слід періодично наносити при догляді за шкірою носа.

Для профілактики появи інфекцій слід промивати носові проходи призначеними стерильними розчинами.

В період реабілітації для попередження носових кровотеч слід уникати фізичної активності, відвідування лазні і сауни.

Рекомендуется спати тільки на спині протягом перших 2 тижнів після операції. Це необхідно для попередження ризику деформації форми носа, коли кісткова і хрящова тканина ще не зрослася і не зміцніла.

Не рекомендується носити окуляри протягом 2-4 місяців.
Оптимальний вік для ринопластики
Саме пластики, а не життєво необхідних втручань!

Ринопластика, при необхідності, може бути проведена пацієнтові в будь-якому віці, але найбільш оптимальним все ж є діапазон 20-40 років.

Я завжди вважав, що ринопластика не має якогось точного обмеження за віком. Ключовим обмеженням є скоріше не вік, а емоційний і фізичний стан, а саме:

- До 18 років продовжують остаточно формуватися кісткова тканина і хрящова структура. Якщо є ознаки припинення зростання, корекція, теоретично, можлива і до досягнення пацієнтом 18 років. Але є й інший фактор - психологічний! Навіть якщо батьки підлітка дають згоду - для цього віку характерна лабільність психіки, а значить пацієнт не в змозі адекватно сприймати важливість і специфіку подібних змін на своєму обличчі.

- Після 35 років - важче проходить процес загоєння, але набряки проходять швидко і відновлення більш ніж позитивне.

- Пластику носа після 45 років перенести набагато складніше. Повільніше загоюються рубці після ринопластики, і тривалий час не сходять набряки.

- У літньому віці відзначаються типові «вікові» ризики для втручання під загальним наркозом.
    Чому потрібна консультація хірурга, який буде Вас оперувати?
    Варто мати на увазі, що всі поради щодо переведення хірургічного втручання, які Ви можете отримати з інтернет-ресурсів або проконсультувавшись з лікарем онлайн, не можуть замінити попереднього огляду. Тільки при особистому огляді фахівець, який буде проводити оперативне втручання, складе враження про Ваших тканинах і їх реакції на можливу операцію, розгляне Вашу медичну історію, зробить попередні план та прогнозування операції, дасть рекомендації по передопераційної підготовки. У свою чергу, побачивши людину, Ви зможете оцінити, чи варто йому довіряти своє здоров'я. У Ваших власних інтересах провести очну попередню консультацію з хірургом.

    Думка поліклінічних спеціалістів, або електронний зв'язок з ЛОР -хірургами може допомогти вам зрозуміти тільки загальну інформацію. Це ніяким чином не замінить особисту консультації з висококваліфікованим фахівцем, який буде проводити операцію.

    Проведення передопераційної консультації з обраним лікарем-хірургом - запорука успішної операції.
      Перебіг післяопераційного періоду носових операцій
      Після операції у хворого в носі знаходяться близько десятка швів, та силіконові пластинки –сплінти, які допомагають контролювати форму і положення перегородки носа, а також захищають післяопераційну поверхню від зовнішнього впливу

      Носові тампони, як правило, не використовуються, однак можливі виключення при масивній кровотечі.

      Перша доба є найважчою в післяопераційному періоді, тому що є найбільша вірогідність післяопераційної носові кровотечі, можливі тупі головні болі, підвищення температури тіла).

      На 5-7 добу видаляються силіконові пластинки Сплінти. Після цього поступово відновлюється носове дихання, зменшується набряк, значно поліпшується загальний стан пацієнта.

      Зазвичай, на 7-14 день, необхідно проводити регулярний туалет порожнини носу з використанням мазевих форм

      14-21 день – відновлення звичайного способу життя

      NB! Слід знати, що будь-яке післяопераційне ускладнення (гематома, кровотеча, запалення хряща і охрястя, нагноєння рани), якщо воно виникне, подовжує і значно ускладнює післяопераційний період.
      Що таке наркоз і чи варто його боятися?
      Наркоз це окрема маніпуляція. Це не просто сон, це багатокомпонентна анестезія, з індивідуальним розрахунком декількох груп препаратів, моніторингом і корекцією всіх функцій життєдіяльності. Анестезіолог – Ваш янгол – охоронець під час операції, який повністю відповідає за Ваше життя.
      І повірте, успіх операції багато в чому залежить від роботи анастезіолога.

      Всі пацієнти перед операцією обов'язково проходять консультацію анестезіолога, і він обов'язково відповість на всі Ваші запитання.

      ТОП-10 улюблених питань / відповідей про анестезію:

      1. Чи прокинусь я під час операції? – ні, не прокинетесь

      2. Чи буде мені боляче, під час операції? – ні, не буде

      З. Чи не скорочує наркоз роки життя? - ні, навіть подовжує, спати точно будете добре і солодко. Прокинетеся відпочившим.

      4. А як наркоз впливає на пам'ять? - ніяк, операцію ви пам'ятати не будете, а ім'я тещі / свекрухи - будете.

      5. Як я буду виходити з наркозу? - під наглядом анестезіолога і медсестер, частіше за все вихід дуже легкий, іноді пацієнти співають, іноді щось розповідають, але в основному легкий напівсон.

      6. Від якості наркозу залежить те, що мені буде снитися? - ні, сни під наркозом - ніхто не пам'ятає.

      7. З кожною новою операцією доведеться застосовувати все більшу дозу наркозу? - якщо ви не наркозалежні і не алкозалежні – ні, доза буде однакова.

      8. Від наркозу можна стати наркозалежним? - якщо кожен день робити, можливо. Але якщо раз на рік - ні.

      9. Від наркозу можна стати розумово відсталим? – ні.

      10. У наркозі можна побачити «той світ»? - ні, хоча ніхто не пам'ятає, що там на справді було.

      Пишіть, якщо є ще питання
      Давайте руйнувати страхи разом!
      Які аналізи та обстеження потрібні для проведення операції?
      Передопераційні обстеження і аналізи вкрай важливі для успішного проведення самої операції і сприятливого перебігу післяопераційного періоду.

      Тести перевіряє лікуючий хірург і анестезіолог. Наводимо нижче стандартний набір аналізів для носової операції:

      1. Загальний аналіз крові

      2. Загальний аналіз сечі

      3. Коагулограма

      4. Група крові, резус фактор

      5. Біохімічний аналіз крові (глюкоза, сечовина, креатинін, АСТ, АЛТ)

      6. РВ

      7. ЕКГ

      8. Рентген ОГП (флюорографія або виписка з датою останнього обстеження)

      9. КТ біляносових пазух (за необхідністю)

      10. Витяг від терапевта, про відсутність протипоказань до проведення загальної анестезії

      Якщо пацієнт має будь-які хронічні захворювання - пороки серця, цироз печінки, ВІЛ, ревматоїдні захворювання, цукровий діабет, він повинен обов'язково повідомити про це лікаря. Для вирішення питання про успішне оперативне лікування можуть знадобитися додаткові тести та аналізи.

      Всі аналізи можна зробити самостійно в будь-якій приватній лабораторії, або ми можемо надати послуги в нашій клініці. Всі результати аналізів повинні бути не пізніше, ніж за 2 тижні до операції.
      Медичні показання для ринопластики
      Кожна пластична операція - це складний творчий процес, в якому поєднуються питання вирішення естетичних проблем зі збереженням або відновленням специфічних функціональних особливостей органу (в даному випадку - це носове дихання). Ринопластика може здійснюватися в лікувальних і естетичних цілях.

      Медичними показаннями є:

      Травматичні пошкодження і посттравматичні зміни кісток хрящів, фізіологічні (через нерівномірний розвиток тканин) або компенсаторне викривлення носової перегородки.

      Виражене порушення або повна відсутність можливості носового дихання.

      Врождена деформація носової перегородки. Поліпи і гіпертрофія носових раковин.

      Зміни правильної анатомічної структури носа дуже часто є причиною функціональних порушень і патологічних станів - утрудненого носового дихання, атрофії або гіпертрофії слизової оболонки носа, риносинуситів, отитів, бронхіальної астми, частих респіраторних захворювань, нічного хропіння.

      А якщо на кону стоїть ваше здоров'я (не тільки фізичне), то вибору «робити або не робити» бути НЕ МОЖЕ! У багатьох випадках медичні та естетичні показання збігаються і є наслідком одних і тих же анатомічних дефектів!

      Про операцію:

      тривалість 2-3 години
      анестезія - загальна
      час в клініці – до 2 діб
      Які існують обмеження після операції на носі?
      1. Заборонено протягом 14 днів після операції:

      • Важкі фізичні навантаження (тренажерний зал, басейн, пробіжки і т.д.)

      • Перегрівання (сауна, гарячий душ і т.д.)

      • Вживання гарячої їжі і напоїв (чай, суп і т.д.)

      • Психоемоційне перезбудження (футбол, важкі фільми і т.д.)

      • Інтенсивне сякання носа (особливо протягом першого тижня)

      2. Догляд - перший тиждень:

      • Фармазолін спрей в ніс 3 рази на день (на вимогу)

      • Аффіда форт по 1 пакетику + 20-30 мл. води приймати 2 рази на день після їди 3 дні (на вимогу)

      Догляд - другий тиждень:

      • Носовий душ (200 мл теплої кип'яченої води + 1 чайна ложка солі -спринцювати ніс 3-5 разів на день до 2 тижнів

      • Офлокаїн мазь змащувати ніс 5-8 разів на день перед і після носового душа до 3 тижнів